"ما خواهان پوزش خواهی رسمی امریکا، در رابطه با زیاده گویی در مورد جزایر همیشه ایرانی تنب های بزرگ و کوچک و سبز گاسو (ابو موس, https://www.facebook.com/usdos?ref=ts, Monday, 31. August 2020

هم میهنان،

بدین وسیله گرد هم می آییم, تا بانگ فریاد اعتراض خود را, در واکنش به اظهارات بی پایه, نا آگاهانه و غیر دوستانه ی "باراک اوباما"، رییس جمهور امریکا, و بیانیه مشترک وی, در حمایت از حرکات مذبوحانه و غیر اخلاقی و ضد ایرانی کشورک امارات متحده عربی را, به گوش مردم با اصول امریکا و جهان برسانیم!

آری، در تاریخ ۸ تیر ماه، باراک اوباما, که میگوید "دوست مردم ایران" است، در یک اقدام فرصت طلبانه، اعلام داشت که دولتش خواهان "نیاز حل مساله مالکیت جزایر ۳ گانه ایرانی (تنب های کوچک و بزرگ و سبز گاسو یا ابو موسا) از طریق مراجع بین المللی " میباشد، و لذا و با این بیان غلط و بیش از حد و مقام خود ، عملا از دشمنان تمامیت عرضی ایران و ملت ایران حمایت نمود...

به راستی که میبایست فریاد بر آورد که " آیا منش دوستی، برای شما آقای رییس جمهور، حمایت از متجاوز، به خانه و حریم دوستتان میباشد؟" و اضافه نمود که "با چنین تفکری در رابطه با دوست بودن، با ما، ما ملت ایران، به راستی، اگر دشمن ما میبودید، آنگاه چه میکردید؟"


هم میهنان،

لازم به توجه است، که به دلیل فقدان ساختاری مسول و ملی-مردمی در کشورمان، اکنون مدتیست که کشور های بیگانه، به طرق گوناگون، سودای پاره پاره کردن ایران و شکاف انداختن های قومی میان ایرانیان را در سر میپرورانند؛ و در این راستا اقدام های مخفیانه و یا نیمه علنی و یا تقویت مالی و یا نظامی از گروه های نژاد پرست میکنند.

به جاست که به یاد داشته باشیم، که دولت امریکا این طرح را، نه تنها از طریق رسانه های عمومی خبر ساز و چهره ساز خود, و همچنین سازمان های وابسته به خود دنبال میکند، بلکه اکنون و از ماه آوریل ۲۰۱۲ به این طرف، دیگر به صورتی علنی، از دست درازی کشورک تاریخ کوتاه و بازیچه ی، موسوم به امارات متحده عربی، یعنی این مجموعه ۷ شیخ نشین واقع در جنوب "شاخاب همیشه پارس" که دشمن هویت و نام ایران و ایرانی هستند، حمایت میکند.

آری، در روز ۱۷ آوریل ۲۰۱۲نیز ، "مارک ترنر"، که سخنگوی وزارت خارجه امریکا میباشد گنده گویی ای بیش از حد نمود، و از سوی دولت متبوعش اعلام کرد:
"ایالات متحده بر حمایت خود از حل مسالمت آمیز اختلافات میان ایران و امارات متحده عربی بر سر جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک تاکید میکند. ایالات متحده با قدردانی از تلاشهای امارات متحده عربی در این رابطه از ایران میخواهد به پیشگامی امارات متحده عربی جهت حل مساله از طریق گفتگوی مستقیم، مراجع بین المللی، و دیگر مسیرهای گفتگوی بین المللی پاسخ مثبت بدهد. اقداماتی مانند بازدید رئیس جمهور احمدی نژاد از جزیره ابوموسی در ١١ آوریل تلاش ها برای حل این مساله را تنها پیچیده تر می کند. http://persian.iran.usembassy.gov/iranuae.html "


هم میهنان،

در این زمان بسیار حساس، و حال آنکه بیش از گذشته، وجود پروژه ها و مقاصد شوم بیگانگان و دسیسه های برنامه ریزی شده و دراز مدت ان ها، به منظور نابودی ایران، عیان میگردد, و در ایران نیز حکومتی غیر ملی وجود دارد، بیش از هر زمان دیگر، این با تک تک ماست، که بانگ اعتراض خود را یکصدا تر و رسا تر از همیشه ، و صرفا در جهت حفظ منافع ملی و پاسداری از خاک کشورمان، به گوش جهانیان برسانیم!

همچنین و ضمن در خواست یک عذر خواهی فوری و رسمی, از سوی دولت امریکا, میبایست که همصدا و دست در دست, به تجاوز گران منطقه ای و اربابان و حامیان ان ها نشان دهیم که به عنوان ایرانی، هرگز اجازه نه خواهیم داد که کسی یا کشوری به گوشه ای از خاک میهنمان دست درازی کند، و یا بر تکه ای از ان نظر داشته باشد!

در این راستا، هم هر چه گسترده تر و برای ثبت در تاریخ، به این صفحه به پیوندید (با کلیک کردن برای الحاق)؛ و هم به هر ۳ آدرس زیر در فیس بوک رفته با با طرزی ایرانی و همیشه محترمانه، لیکن معترضانه، بانگ ناراحتی و اعتراض خود را هر چه بیشتر اعلام کنیم:
https://www.facebook.com/events/338284226225347
https://www.facebook.com/USAdarFarsi?ref=ts
https://www.facebook.com/WhiteHouse?ref=ts

آری, دولت امریکا باید درک کند که مردم ایران، مترسک های خم شو در جهت باد نیستند، و لذا بهتر است که دوستی صادقانه ان ها را داشته باشد تا قهر ان ها را!
اوباما و دست یارانش میبایست درک کنند، که ایران، نه یوگسلاوی، با هویتی تنها ۴ دهه ، و نه عراق و نه سوریه و نه لیبی میباشد که تنها چند دهه وجودیت و ریشه دارند؛ بلکه ایران و ایرانیان دارای تاریخ و ریشه هایی به هم پیوسته هستند که استقامت و تنومندی ان چند هزاره دارد، و بار ها و بار ها، این حقیقت به متجاوزین ثابت گشته است!

در این راستا، نکته ی حائز اهمیت دیگر که , اوباما و دست یارانش باید درک کنند، این است که ایران و ایرانی حقیقت و وجودیتی به غیر و جدا از جمهوری اسلامی میباشند، و این عمل و گنده گویی اشتباه دولت امریکا، تنها و تنها کمکی به ملایانی میگردد که در زعف ترین ایام حکومت خود میباشند، و بار دیگر بر موج ملی گرایی معروف ایرانیان سوار خواهند گشت!

همچنین، اوباما و دست یارانش بجاست که بیشتر به دنبال درس ها و میراث ارزشمند "تماس جفرسون"، یکی از پایگزاران کشور خود باشند، که از درستی های "کورش بزرگ"، بنیان گذار ایران، الهام گرفت، تا از مکتب اپورتونیستی و ماکیاولیستی، و لذا از حمایت مشتی وهابی تازه به دوران رسیده، که در آمد های نفتی نه تنها موجب نفخ مغزی ان ها گشته، بلکه در شامگاه حملات نا جوانمردانه ۱۱ سپتامبر به شادی و جشن پرداختند، دست بردارند!

هم میهنان،

روزگار در پیش روی ما ایرانیان این زمان و دوران، از هر سن و جنسیت و یا هر قومیتی که هستیم، آزمون های بسیار دشواری قرار داده است. در صحنه ی داخلی، دارای حکومت و حکومت گرانی هستیم، که کور باور, زورگو و ستمگر میباشند، که منافع ملی، جز برای حفظ قدرت و منافع گروهی و مسلکیشان ارزش و منا ی دیگری ندارد؛ و در صحنه خارجی، ملتی هستیم، بی پناه، که سرمایه ها و سرزمین آب و اجدادی ما مورد تهاجمی همه جانبه میباشد. لذا ، بیش از هر زمان دیگر، این با تک تک ماست که با یکدل و یکصدا و یکدست شدن، چه در آزمون پیش روی داخلی، و چه در آزمون صحنه
خارجی، از حق و آب و خاک و هویت و وجود خود پاسداری و دفاع کنیم و از این روزگار سیاه سربلند گذر کرده و ایرانی یکپارچه به آیندگان خود انتقال دهیم!

آری، همواره در چنین ایامی و در پی گذار از چنین آزمون ها ای بوده است، که ملت های که در گذار تاریخ ماندگار شده اند، یک دل و یک دست و یک صدا، از تک تک خاک ریز ها و سنگر های خود پاسداری کرده اند و با گذار با هم، به فردا های روشن رسیده و وجودشان تثبیت گشته است!

امروز، ما نیز برای ادامه ی وجود و ماندن به عنوان ایرانی، و رسیدن به فردا های روشن، چنین آزمون های در سر راه داریم، که با هم، از ان ها سربلند عبور خواهیم کرد !

پاینده ایران! بر قرار باد حاکمیت مردم ایران بر جزایر ۳ گانه شاخاب همیشه پارس!

----

توجه: متن بالا، متنی تکمیلیست، که به دلیل حرکت غلط اوباما در تاریخ ۲۸ جون ، به متن اولیه اعتراض نامه ای که به سخن مارک ترنر تهیه شده بود و در ماه آوریل در بالا آماده بود، اضافه شده و ان را در خود در بر گرفته است. دلیل، هدف و درخواست همانند همان متن اولیه میباشند .

"ما خواهان پوزش خواهی رسمی امریکا، در رابطه با زیاده گویی در مورد جزایر همیشه ایرانی تنب های بزرگ و کوچک و سبز گاسو (ابو موس

Find more events around you
Get event recommendations based on your Facebook taste. Get it now!Show me the suitable events for meNot now